+90 262 655 94 03 - 0531 280 73 93

Sosyal Medyada Biz}

Eksiz Oluk Sistemleri

Eksiz Oluk Sistemleri

Eksiz oluk Sistemleri, Dünya üzerinde evrensel bir çatı problemleri çözümü olarakta bilinen avrupa ve amerika gibi gelişmiş kıtalarda kullanılanılan eşsiz yağmur suyu taşıma sistemine verilen isimdir. Ülkemiz de son zamanlarda kazanmış olduğu popülerlik sayesinde çatı sorunları için kullanılan çözüm yöntemleri arasında ilk sırada yerini almıştır. Eski çatı oluk sistemlerinden oldukça farklı ve beş kat daha etkili olan bu yöntem size kalıcı çözüm sunacaktır.

Günümüzde kullanılan çatı sistemlerinin yapım şekli 2 veya 3 metre uzunluğunda olan parçaların bir birine eklenerek ve her ekin bir birlerine eklendiği köşelerinden lehimlenerek yapılması sonucunda bir bütün elde edilmesiyle oluşturulur. Bu kullanılan sistem çatının büyümesi ve büyüyen çatının ek sayısının artması sonucunda sağlıksız sonuçlara sebep olmaktadır. Alışagelmiş çatı sistemlerinin bu şekilde yapılması kullanılan malzemenin ne olursa olsun kalitesiz bir sonuç vermesine sebep olur. Yani çinko kullanılarak yapılan bazı bu şekilde çatı sistemleri, ilk zamanlar iyi sonuç vermiş gibi gözüksede kısa sürede size gerçek yüzünü gösterecektir. Bu tarz problemlerin karşısında alına bilecek en iyi önlem Eksiz oluk sistemidir.

Genel Özellikleri İle Eksiz Oluk Sistemi Nedir?

Çatı sistemlerine farklı bir bakış açısı katan ve kalıcı çözüm bulan eksiz oluk sistemi özellikleri saymakla bitmez. Genel özellikleri olarak:

  • Bir uçtan bir diğer uca tek parçadır.
  • Özel elektrostatik boya ile her iki tarafı boyalıdır.
  • Renk seçenekleri mevcuttur.
  • Eğme, bükme gibi esneklik gerektiren işlemler üzerinde uygulanabilir.
  • Isı farkı sonucunda yaşanacak genleşme ve darbelere karşı inanılmaz dayanıklıdır.
  • Kalınlığı baz alındığında çinko ve galvaniz gibi saçlara göre daha kalındır.
  • Herhangi bir işlem sonucunda şekil bozulması yaşanmaz.

Çatı Oluk Sistemi Kullanım Amacı, Neden Kullanılmalıdır?

Çatı katlarının veya teraslarımızın büyük sıkıntılarından birisi yağmur, kar sularının taşınmasıdır. Bu yağmur suları veya kar suları uygun şekilde taşınmadığı zaman dış cephenizde ve çatınızda çeşitli deformeler oluşacaktır. Su ile temasa geçen bölgeler bu suyun emilimini gerçekleştirerek, rutubete ve boya dökülmelerine sebep olur. Çatı oluk sistemi suyun doğru bir şekilde taşınmasını sağlayarak sizin rutubet sorununu tamamen çözmenizi sağlayacaktır. Kar ve yağmur sularının her yıl size açtığı maliyetten daha az bir ücret harcıyarak eksiz oluk sistemine geçebilirsiniz.

Eksiz Oluk Sistemi

Firmamız bu benzersiz eksiz oluk sistemini İstanbul, Kocaeli, Gebze gibi şehirlerin ve ilçelerin il sınırları içerisinde vermektedir. Eksiz oluk fiyatları çatının konumu ve metre karesi ile hesaplana bilmektedir. Bu konuda doğru bir fiyat alabilmeniz için bizim ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Eksiz oluk gebze ilçesi içerisinde yeni bir dönem başlatmış bir çatı sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda eksiz oluk darıca ve eksiz oluk kocaeli gibi önemli bölgeleride gölgesi altına almış durumdadır.

Eksiz oluk sistemleri markası olarak bu konunun uzman kişileri tarafından bir destek almak isterseniz sizi bir çay içmeye bekliyoruz.

08 Ağustos 2022
971 kez görüntülendi