+90 262 655 94 03 - 0531 280 73 93

Sosyal Medyada Biz}

POLİÜRETAN ISI İZOLASYON

POLİÜRETAN ISI İZOLASYON

Doğru bir uygulama ile ısı köprülerini ortadan kaldıran Püskürtme Poliüretan geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha fazla enerji tasarrufu sağlar! Ama Sprey Poliüretan Köpük yalıtımını seçmek için daha çok neden vardır.

Daha az kalınlıkla yüksek yalıtım ;

Aşağıdaki resimde 50mm kalınlıktaki Sprey Poliüretan Köpüğün sağladığı yalıtıma eş değer farklı yalıtım malzemelerinin kalınlıkları verilmiştir:
Gördüğünüz gibi yalıtım uygulamalarında Sprey Poliüretan Köpük kullanıldığı zaman, aynı ısı yalıtım performansı daha ince bir tabaka ile elde edilebilir.

Daha düşük ısı iletkenlik katsayısı ;

Aşağıdaki resimde farklı yalıtım malzemelerinin ısı iletkenlik katsayı değerleri karşılaştırıldı:

Sprey Poliüretan Köpük uygulaması, kesintisiz yalıtım ve daha düşük ısı iletkenlik katsayısı özelliği ile daha iyi yalıtım yapılmasına olanak sağlar.

Kolay nakliye ve uygulama ;

Sprey Poliüretan Köpük uygulama alanına özel mobil araç içerisinde ek bir nakliye ödenmeden ulaştırılır. Mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli sıvı Poliüretan Köpük malzemesi 75 metrelik ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile uygulama yüzeyine püskürtme olarak uygulanır.

Daha hızlı uygulama ;

Geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha az personel ile daha fazla alanın yalıtımına olanak sağlar. Sprey Poliüretan Köpük mobil izolasyon aracı ile günde 500-1.500 m² alanın yalıtım uygulaması gerçekleştirilir.

Dayanıklılık ;

Sprey Poliüretan Köpük diğer yalıtım malzemelerine göre daha dayanıklı olduğu için uzun süreli performans sağlar. Çok güçlü baskı dayanımına sahip olduğu için yaya trafiğine açık teras ve garaj uygulamalarında benzersizdir.Üzerinde yüründüğünde esneme ve ses yapmaz, su ile temasında bozulmaz.

Çok yönlü uygulama ;

Sprey Poliüretan Köpük yeni veya eski yapılarda temelden çatıya kadar her noktada kullanıldığı gibi daha farklı alanların yalıtımında da rahatlıkla uygulanır.

23 Şubat 2018
650 kez görüntülendi